Tekst naszpikowany błędami

Tekst naszpikowany błędami

scaledImage.phpPopełniłeś błąd nie przejmuj się – napraw go. I wyciągnij z niego wniosek!

Błędy są potrzebne w życiu, uczmy się na nich. One nie są po to, żeby nad nimi rozpaczać. Ani też po to, aby siebie obwiniać i w nieskończoność zadręczać się.

Swoje błędy napraw, wyciągnij nauczkę na przyszłość i idź dalej.

 

Lerne aus eigenen Fehlern.Ucz się na własnych błędach.

Irren ist menschlich. – Mylić się jest rzeczą ludzką.

Weź sobie do serca poniższe cytaty.

  • „Jeder Mensch kann irren, aber Dummköpfe verharren im Irrtum.” (Marcus Tullius Cicero) - Każdy człowiek może się mylić, ale tylko głupcy uparcie trwają w błędzie.
  • „Es gibt kein Leben ohne Fehlschläge und Niederlagen. Wer nicht gelernt hat aufzustehen, gibt sich selbst auf”. (Dieter Stolte) – Nie ma życia bez niepowodzeń i porażek. Kto nie nauczył się wstawać, ten sam się poddaje.
  • „Einen Fehler begangen haben und ihn nicht korrigieren: Erst das ist ein Fehler.” (Konfuzius)  - Popełnić błąd i go nie naprawić: to dopiero jest błąd.
  • „Der größte  Feind des  Fortschritts ist nicht der Irrtum, sondern die Trägheit.(Henry Thomas Buckle)  - Największym wrogiem postępu nie jest błąd lecz lenistwo.
  • „Ein Genie macht keine Fehler. Seine Irrtümer sind Tore zu neuen Entdeckungen.” (James Joyce)Geniusz nie robi błędów. Jego pomyłki są bramami do nowych osiągnięć.                                                                                                                                          

 

Irren ist menschlich.  Pamiętaj :-D

W kolejnym wpisie również będą błędy, ale od strony językowej. Zapraszam. :-D

Zostaw odpowiedź